Informare Cupa Mos Craciun la judo

  • 10675562_837635556278406_8907067617250269801_n
  • DSCN6440 (1)
  • DSCN6440

     Miercuri , 17.12.2014. Sala Clubului Sportiv Scolar Targoviste a gazduit cupa Mos Crciun, competitie organizata de catre DJST Dambovita in parteneriat cu CSS TARGOCISTE, CSM TARGOVISTE SI CS TARGOVISTE.
     Au participat peste 70 de sportivi de la cluburile mai sus amintite. La acesta actiune s-a urmarit in principal crearea unei atmosfere de sarbatoare si nu neaparat o incrancenare sportiva.
     Concursul a debutat cu o demonstratie de judo prezentata de sportivii judoka reprezentativi, participanti la Campionatele Nationale si Internationale.
     Castigatorii concursului pe categorii de varsta si greutate au fost urmatorii::
2008 – 18 kg
– Petrescu Thomas – I.
– Predoi George – II
– Stoica Decebal – III
2008 – 22 kg
– Radu Luca – I
– Turloiu Firica Matei – II
– Banica A lexandru – III
2007 – 18 kg
– Balasa Alexandru – I
– Avanesov David -II
– Nica Bogdan –III
2007 – 22 kg
– David Iustin – I
– Sendroiu Rares -II
– Zaharia Rares – III
2006 – 22 kg
– Grigorov Daniel – I
– Iacob Andrei -II
– Badea Darius – III
2005 – 45 kg
– Paraschiv Giuliano – I
– Voicu Robert – II
– Nica Filip – III

2005 – 34 kg
– Plesa Gabriel – I
– Nicolae Daniel – II
– Marin Cornel – III
2005 – 34 kg
– Fidel Radu – I
– Popa Dani – II
– Balasa Octavian – III

2005 – 42 kg
– STAN Cristian – I
– Negoiescu Iulian – II
– Mirica Mario – III
2005 – 38 kg
– Badita Cristian – I
– Cazacio Corvin – II
– Matei Lucian – III

2006 – 26 kg – Feminin
– Tolea Vanessa – I
– Popa Ana – II
– Chitu Xenia – III
2005 – 32 kg- Feminin

– Savu Bianca – I
– Vasalache Antonia – II
– Dinescu Delia – III

2005 – 36 kg – Feminin
– Ghinescu Daria – I
– David Alexandra –II
– Plesa Diana – III

2003 – 42 Kg
– Vaduva Adrian- I
– Vaduva Razvan –II
– Marin Antonio – III

2002 – 42 Kg
– Sendrou Darius -I
– Stan Vladut –II.
– Neagu Alexandru III.
2001 – 50 KG
– Pechea Danut – I.
– Ghinescu Stefan .-II
– Malaieru Horatiu – III
1999 – 55KG
– Matei Alexandru –I
– Temelie Mihail –II
– Tolea Patrik – III

No Comments Yet.

Leave a comment