Informare – ,,Cupa Chindia” 2014 la Orientare Sportiva

  • 480549_196331440557764_1400245848154101808_n
  • 941238_196331287224446_7362464325684765666_n
  • 10155412_196331510557757_5017211695551789040_n
  • 10418995_196331193891122_6087906987395894880_n

Competitia s-a desfasurat in data de 21.09.2014, la padurea Viforata pe harta noua.
Terenul a fost specific unei paduri de foioase cu padure curatata, ce alterneaza cu zone de lastarisuri, denivelari acceptabile.
Au participat oficial 19 de sportivi de la cluburi din judetul nostru. Traseele a fost concepute si marcate in padure de catre Babeu Pavel, iar arbitrii competitiei au fost: Rosca Dionisie, Burtescu Septimiu, Tarca Marian si Milu Mihai.
Sportivii au concurat la doua categorii, seniori si fete, cu traseu separat fiecare.
Posturile au avut o dificultate ridicata prin modul de amplasare, cronometrarea fiind facuta electronic cu echipament SportIdent.
Primii trei sportivi de la fiecare categorie (seniori si fete) au fost premiati cu materiale sportive de reprezentantul D.J.S.T. Dambovita.

Intocmit,
Burtescu Septimiu George

Clasament Seniori

 

Nr.

Crt

Nume si Prenume

Categ

Club

Timp

Nr. Post

1.

Gherghescu Alexandru

Seniori

CS Municipal TGV

68’33”

12

2.

Gherghescu Andrei

Seniori

CS Municipal TGV

72’18”

12

3.

Anghelescu Claudiu

Seniori

CS Municipal TGV

78’43”

12

4.

Olteanu Stefan

Seniori

CS Municipal TGV

81’34”

12

5.

Oprea David

Seniori

Palatul Copiilor Tgv.

86’27”

12

6.

Babeu Alexandru

Seniori

CS Municipal TGV

77’20”

11

7.

Popescu Mihai

Seniori

Radioclubul DB

78’50”

11

8.

Zlatescu Bogdan

Seniori

Palatul Copiilor Tgv.

79’40”

11

9.

Pantelimon Marius

Seniori

Chindia 2008

84’50”

11

10.

Barbu Gabriel

Seniori

Chindia 2008

91’48”

11

11.

Negoita Iulian

Seniori

Chindia 2008

96’17”

11

12.

Tudorache Mihail

Seniori

CS Municipal TGV

99’25”

9

 

 

Clasament Fete

 

Nr.

Crt

Nume si Prenume

Categ

Club

Timp

Nr. Post

1.

Ciobanu Maria

Fete

Radioclubul Dambovita

68’13”

10

2.

Paduraru Cristina

Fete

Radioclubul Dambovita

 70’42”

10

3.

Maricescu Simona

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

 71’01”

10

4.

Babeu Iustina

Fete

CS Municipal TGV

 71’29”

10

5.

Dumitru Ana

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

73’34”

10

6.

Iurascu Adelina

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

77’54”

9

7.

Sonoc Felicia

Fete

Chindia 2008

 82’15”

5

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment