“CENTURA CHINDIEI” – editia a III-a

img_4143 img_4141 img_4140-3 img_4139 img_4138 img_4142INFORMARE

 

17-18.11.2016 – Targoviste

 

“Cupa Cetatii” la box s-a  desfasurat  in Municipiul Targoviste si a fost organizata de DJST Dambovita in parteneriat cu CSM Targoviste si CS Targoviste.

Competitia a avut ca scop depistarea sportivilor talentati, in vederea selectionarii si promovarii lor in lotul national.

Timpul de lupta a fost de 3 reprize a cate 2 minute cu 1 minut pauza intre reprize.

S-a boxat cu casca de protectie.

La acesta competitive au fost prezenti aproximativ 100 de sportivi de la 15 cluburi din tara (precum CS TARGOVISTE, CSM TARGOVISTE, CSM PLOIESTI,                           CS TOTAL BUCURESTI, CS STEAUA BUCURESTI, CS BOX SIMION BUCURESTI,     CS METROREX  BUCURESTI, CS TOTAL BUCURESTI, CSM PITESTI,                   CSM CRAIOVA, CS VALCEA, CS CONPET PLOIESTI, CS CAMPULUNG MUSCEL, CS ROVINARI, CS PITESTI  si CS HOREZU).

 

Rezultatele au fost urmatoarele:

 

COPII (12-13 ani):

Categ. 32 kg:

  1. Imparatel Ionut (CSM Targoviste)
  2. Dumitrache Ionut (CS Roinari)

Categ. 40 kg:

  1. Anca Marius (CS Targoviste)
  2. Crangaru Mihai (CS Campulung Muscel)

Categ. 42 kg:

  1. Dudau Albert (CS Steaua Bucuresti )
  2. Vaduva Mihai (CS Valcea)

Categ. 45 kg:

  1. Rudaru Alin (CS Targoviste)
  2. Pandele Cludiu (CS Steaua Bucuresti)

 

CADETI (14-15 ani):

Categ. 44 kg:

  1. Simion Constantin (CS Steaua Bucuresti)
  2. Mugescu Nelu (CS Horezu)

Categ. 46 kg:

  1. Panait Nicolae (CS Targoviste)
  2. Stan Cezar (CS Metrorex Bucuresti)

 

Categ. 48 kg:

  1. Gerea Viorel (CS Targoviste)
  2. Cucu Viorel (CS Box Simion Bucuresti)

Categ. 52 kg:

  1. Marin George (CS Targoviste)
  2. Luca Andrei (CSM Targoviste)

Categ. 54 kg:

  1. Tobosaru Cosmin (CSM Craiova)
  2. Stoica Dragos (CSM Targoviste)

Categ. 56 kg:

  1. Carstea Eric (CS Targoviste)
  2. Nicolae Ionut (CS Rovinari)

Categ. 59 kg:

  1. Marius Ionita (CS Targoviste)
  2. Dragomir Luis (CS Steaua Bucuresti)

Categ. +60 kg:

  1. Ganga Teodor (CS Targoviste)
  2. Ungureanu Alexandru (CS Pitesti)

Categ. 65 kg:

  1. Ionescu Ionut (CSM Targoviste)
  2. Stoean Catalin (CS Metrorex Bucuresti)

 

JUNIORI (16-17 ani):

Categ. 52 kg:

  1. Carnaru Ionut (CS Targoviste)
  2. Vasicuta Albert (CS Box Simion Bucuresti)

Categ. 57 kg:

  1. Visan Antonio (CS Conpet Ploiesti)
  2. Avram Valentin (CS Valcea)

Categ. 60 kg:

  1. Burcea Catalin (CS Box Simion Bucuresti)
  2. Sarbu Eduard (CS Steaua Bucuresti)

Categ. 63 kg:

  1. Lauer Lazar Alin (CSM Targoviste)

 

Categ. 75 kg:

  1. Alexandru Tolea (CSM Targoviste)

 

Categ. 80 kg:

  1. Iliescu Raul (CS Targoviste)
  2. Nastase Raul (CS Steaua Bucuresti)

Categ. +80 kg:

  1. Batu Alexandru (CS Targoviste)
  2. Diaconu Ioan (CSM Ploiesti)

 

TINERET (18-19 ani):

Categ. 56 kg:

  1. Velicu Florin(CS Total Bucuresti)
  2. Ricu George (CS Metrorex Bucuresti)

Categ. 64 kg:

  1. Visan Marc (CS Conpet Ploiesti)
  2. Tita Liviu (CSM Targoviste)

Categ. 66 kg:

  1. Lazar Laurentiu (CS Total Bucuresti)
  2. Uca Catalin (CS Campulung Muscel)

Categ. 69 kg:

  1. Trandafir Luis (CS Targoviste)
  2. Eremia Mihai (CS Pitesti)

Categ. 75 kg:

  1. Olteanu Albert (CS Targoviste)
  2. Chivu Ionut (CS Steaua Bucuresti)

Categ. 80 kg:

  1. Haiduc Vlad (CS Conpet Ploiesti)
  2. Hartugeanu Catalin (CS Campulung Muscel)

Categ. +91 kg:

  1. Georgescu Cornel (CSM Targoviste)
  2. Rosu Adrian (CS Pitesti)

 

SENIORI:

Categ. 64 kg:

  1. Berceanu Gabriel(CS Metrorex Bucuresti)
  2. Munteanu Elvis (CSM Targoviste)

 

Sportivii clasati pe locul I,II, III si IV au primit premii, medalii si diplome din partea Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Dambovita .

 

 

 

 

Consilier Sport,

 

BURTESCU SEPTIMIU

No Comments Yet.

Leave a comment