CAMPIONATUL JUDETEAN DE COPII SI CUPA VALAHIA – LUPTE LIBERE

  • 20141212_164245
  • 20141212_164530
  • 20141213_092029
  • 20141213_104716
  • 20141213_104743

     In perioada 12-13.12.2014, la Sala Sporturilor din Targoviste s-a desfasurat Etapa Judeteana a Campionatului de Copii si Cupa Valahia la lupte libere unde au participat peste 150 de luptatori.

CAMPIONATUL JUDETEAN DE COPII 2002-2005
LUPTE LIBERE

     Au participat copii nascuti in anii 2002-2005 de la Cluburile CSS Targoviste, Steaua Bucuresti si CSM Craiova.
Competitia s-a desfasurat la fete si baieti pe categorii de varsta.

     Castigatorii locului I sunt urmatorii:

Categoria 32 kg – STANCESCU ANDREI – CSS Targoviste;
Categoria 36 kg – COTET ALIN – CSS Targoviste;
Categoria 42 kg – BUCUR LARISA – CSS Targoviste;
Categoria 45 kg – IONESCU TANIA – CSS Targoviste;
Categoria 47 kg – BADEA DANIEL – Steaua Bucuresti;
Categoria 53 kg – IRIMIA CATALIN – CSM Craiova.

     Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat sportivii , acordandu-le cupe, diplome si materiale sportive.

CUPA VALAHIA – LUPTE LIBERE

     S-a desfasurat in data de 13.12.2014 la Sala Sporturilor din Targoviste, organizatori fiind Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita si Clubul Sportiv Scolar Dambovita, avand ca invitati luptatori de la CSS – CS Targoviste, CSS Calarasi, CSS Amara, CSS Mangalia, CS Steaua Bucuresti, CSS Nr. 5 Bucuresti, CSM Craiova, CSU Craiova.

     Clasamentul pe categorii de varsta este urmatorul:

FETE

Categoria 32 kg – GHEORGHE OLIMPIA – CSM Craiova;;

Categoria 38 kg – PARVU ANA MARIA – CSS Mangalia – locul I;
– IONESCU SIMONA – CSS Targoviste – locul II;
– DOBRE MIHAELA – CSM Craiova – locul III.

Categoria 46 kg – ANA ANDREEA – CSS Mangalia – locul I;
– PRICEPUTU STEFANIA – CSM Craiova – locul II;
– CIOCLEA MARIA – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 50 kg – PINTILIE CRISTINA – CSS Mangalia – locul I;
– VARLAN DANIELA – CSU Craiova – locul II;
– IONESCU DENISA – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 70 kg – VLASCEANU D. – CSS Targoviste – locul I;
– IRIMIA ADINA – CS U Craiova – locul II;
– ENACHE ANA – CSM Craiova – locul III.

BAIETI

Categoria 32 kg – SANDU DANIEL – CSS Mangalia – locul I;
– JEACA RAZVAN – CSS Amara – locul II;
– IORDACHE SORIN – CS Steaua Bucuresti – locul III.

Categoria 38 kg – BADEA DANIEL – CS Steaua Bucuresti – locul I;
– GHEORGHE CATALIN – CSS Calarasi – locul II;
– PAUN MIHAI – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 42 kg – PARVU GEORGE – CSS Mangalia – locul I;
– STANCIU MARIN – CSS Amara – locul II;
– MONEA CONSTANTIN – CSS Mangalia – locul III.

Categoria 47 kg – BERBECARU GEORGE – CSS Craiova – locul I;
– IVAN ION – CSS Amara – locul II;
– VARDIANU IULIAN – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 50 kg – IORDACHE SORIN – CS Steaua Bucuresti – locul I;
– SUNEA FLORIAN – CSS Calarasi – locul II;
– MUNTEANU STEFAN – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 56 kg – BELECA ALEXANDRU – CSS Calarasi – locul I;
– SURUCEL DANIEL – CSS Craiova – locul II;
– DUMITRU ADRIAN – CSS Amara – locul III.

Categoria 59 kg – BOBOSCA COSMIN – CSS Craiova – locul I;
– LUNGU OVIDIU – CSS Amara – locul II;
– BIRDES ADRIAN – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 63 kg – MOCANU CATALIN – CSS Targoviste – locul I;
– COCORANU COSTIN – CSS Mangalia – locul II;
– TANASE MIHAI – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 74 kg – IONESCU NICULIN – CSS Targoviste – locul I;
– MARINESCU MIHAI – CSS Targoviste – locul II;
– COMAN ANTONIO – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 85 kg – BALABAN ANDREI- CSS Mangalia – locul I;
– POPESCU MARIAN – CSS Targoviste – locul II;
– SALCIANU EUGEN – CSS Calarasi – locul III;

     Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat sportivii , acordandu-le cupe, diplome si materiale sportive.

No Comments Yet.

Leave a comment