Monthly Archives: March 2016

INFORMARE – Agentia Nationala ANTI-DOPING

  • IMG_0172
  • IMG_0174

INFORMARE

 

 

In data de 21.03.2016, orele 11.00 am dat curs invitatiei trimise pe adresa institutiei noaste de Agentia Nationala ANTI-DOPING.

Acesta intalnire a avut ca scop informarea privind importanta reglementarilor anti-doping, programele si initiativele in aceasta problematica.

Obiectivele acestei campanii sunt:

  • responsabilizarea mediului sportiv in raport cu problematica dopajului;
  • crearea unui mediu activ in lupta anti-doping
  • crearea unui sistem de informare si comunicare in vederea implementarii unor atitudini anti-doping.

 

 

 

 

22.03.2016                                                                                   Consilier sport,

Burtescu Septimiu-George

 

CUPA VALAHIA – AEROBIC

  • 20160320_112608
  • 20160320_112608
  • 20160320_112612

CUPA VALAHIA – AEROBIC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita in colaborare cu Asociatia Judeteana Sportul pentru Toti a organizat in data de 20.03.2016 la Sala de Sport din Comuna Razvad  „Cupa Valahia” la aerobic, unde au participat 14 scoli de pe raza judetului, dintre care amintim: Coresi, Glodeni, Fieni, Lunguletu, Comisani, Doicesti, Vulcana Bai, Branistea, Jugureni, Petresti, Dragomiresti, Grozavesti, Corbii Mari, Razvad.

La aceasta competitie au participat peste 200 de participanti.

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat toti participantii cu dulciuri.

 

 

 

 

 

 

 

 

         Intocmit,

 

Consilier,

TUDOR EMIL

 

CUPA MARTISORULUI – HANDBAL – EDITIA 2016

  • 20160305_094538
  • 20160305_094548

CUPA MARTISORULUI – HANDBAL – EDITIA 2016

 

 

 

 

 

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita , in colaborare cu Asociatia Sportiva Sportul Aninoasa  a organizat in perioada 05-06.03.2016   Cupa Martisorului la handbal feminin.

 

Au participat un numar de 6 echipe :

 

  • Olimpia Targoviste;
  • AS Sportul Aninoasa – senioare;
  • Liceul Constantin Brancoveanu;
  • CS Kira Targoviste;
  • AS Sportul Sateni;
  • Scoala Aninoasa – junioare.

 

CLASAMENT  – JUNIOARE

 

Locul I – CS Kira Targoviste;

Locul II – Scoala Aninoasa;

Locul III – Scoala Sateni.

 

 

CLASAMENT  – SENIOARE

 

 

Locul I – AS Sportul Aninoasa;

Locul II – Olimpia Targoviste;

Locul III – Liceul Constantin Brancoveanu Targoviste.

 

 

 

Din partea Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Dambovita , echipele au primit premii constand in diplome si dulciuri.

 

CUPA I.H.R. (Ion Heliade Radulescu)

  • IMG_0039
  • IMG_0042

CUPA I.H.R. (Ion Heliade Radulescu)

VLADENI – 27.02.2016

 

 

Competitia Cupa I.H.R. la tenis de masa, s-a desfasurat la Sala de sport a Scolii Vladeni, unde au participat un numar de 30 de concurenti, baieti si fete.

Concursul s-a desfasurat pe 2 mese profesionale Donic, dupa sistemul cel mai bun din 5 seturi.

D.J.S.T.D-ta  a premiat casticatorii oferindu-le diplome si dulciuri.

Castigatorii concursului  au fost :

*La BAIETI clasele V-VI:

  1. Popescu Sebastian;
  2. Georgescu Andrei;

*La BAIETI clasele VII-VIII:

  1. Stoian Cornel ;
  2. Mina Nicolae;

*la FETE:

  1. Parlog Alexia;
  2. Baleanu Anastasia;

 

Intocmit,

Consilier, BURTESCU SEPTIMIU

 

CAMPIONATUL JUDETEAN DE JUDO – „U 18”

  • IMG_0036 (2)
  • IMG_0031

CAMPIONATUL JUDETEAN DE JUDO  – „U 18”

 

 

Duminica,  28.02.2016, s-a desfasurat in sala Clubului Sportiv Scolar Targoviste,     etapa judeteana  la judo  – „U 21”. A fost o competitie benefica pentru toti sportivii de inalta performanta in vederea  Campionatului National de Juniori – „U 21” de la Cluj din data de 19-21.03.2016.

La aceasta competitie au participat peste 35 de sportivi de la cluburile C.S. TGV. C.S.S. TGV si C.S.M. TGV.

Printre sportivii remarcati putem sa-i enumeram pe urmatorii:

  • NEGOESCU VALENTIN (CS TGV.) – 90 kg – loc I.
  • RADU ANDREI(CS TGV.) – 90 kg – loc II;
  • SAVA ANTONIO (CSS TGV) – 60 kg – loc I;
  • CONDURACHE DANIEL(CSM TGV.) – 60 kg – loc II ;
  • PECHEA DRAGOS(CS TGV.) – 73 kg – loc I ;
  • TEMELIE MIHAI (CSS TGV.) – 73 kg – loc II ;
  • PAVEL RAPHAEL (CSS TGV.) – 81 kg – loc I;
  • GHINESCU STEFAN (CS TGV.) – 81 kg – loc II ;
  • MALAERU HORATIU (CS TGV.) – 66 kg – loc I ;
  • MATEI ALEXANDRU (CSS TGV.) – 66 kg – loc II ;
  • OPRINOIU MADALIN(CS TGV.) – 100 kg – loc I.
  • PATULEA ERIC(CSM TGV.) – 100 kg – loc II.