Monthly Archives: February 2016

O.N.S.S. – HANDBAL FETE – ETAPA JUDETEANA

  • 20150329_111204
  • 20150329_111753

O.N.S.S. – HANDBAL FETE – ETAPA JUDETEANA

 

 

 

 

In data de 20.02.2016, la Sala de Sport din Comuna Aninoasa s-a desfasurat etapa judeteana handbal fete.

 

Organizatorii acestei competitii au fost Inspectoratul Scolar Judetean Dambovita si Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita.

 

Au participat 8 ( opt ) echipe din centrele metodice, iar primele trei locuri au fost ocupate de :

 

Locul I – Scoala Mihai Viteazul Targoviste;

Locul II – Scoala Petresti;

Locul III – Scoala Bucsani.

 

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat  primele trei locuri cu cupe.

 

„PROMOTORI PENTRU DEMOCRAŢIE EUROPEANĂ”

[video width="1280" height="720" mp4="http://djstdambovita.ro/wp-content/uploads/2016/02/PROMOTORI-PENTRU-DEMOCRAŢIE-EUROPEANĂ.mp4"][/video]   Biroul de Informare al Parlamentului European în România lansează, în parteneriat cu Ministerul Tineretului și Sportului, Group of the European Youth for Change (GEYC) și Asociația Pro Democrația cea de-a doua ediţie a proiectului "Promotori pentru democrație europeană", care se va desfășura în perioada martie – noiembrie 2016.   Prin acest proiect vor fi...
Citeste in continuare

SANIUTA DE ARGINT

  • sanie 2016
  • sanius
  • saniuta

SANIUTA DE ARGINT

 

In data de 22.01.2016, la Valeni – Dambovita, Directia Judeteana pentru sport si Tineret Dambovita, in claborare cu Inspectoratul Scolar Judetean Dambovita, respectiv Scoala Gimnaziala « Iosif Gabrea » Valeni Dambovita si Primaria Comunei Valeni a organizat competitia « Saniuta de argint » unde au participat peste 150 de copii.

Din partea Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Dambovita, participantii au primit diplome si medalii.

 

CLASAMENT SANIE/BOB  — SANIUTA DE ARGINT

SCOALA GIMNAZIALA “IOSIF GABREA “ VALENI DAMBOVITA

 

SANIE FETE  I-IV

I  TARBA ROXANA  CLS IV

II  RADA ROBERTA   CLS II

III    TARBA TANIA     CLS I

 

SANIE BAIETI  I-IV

I    POPESCU SILVIU    CLS III

II    DOBRINOIU BENIAMIN   CLS  IV

III  TOMA  DRAGOS  CLS IV  SC. MESTEACAN

 

 

 

 

SANIE FETE  V –VIII                                               BOB  IV-VIII

I   TARBA TEODORA   CLS VII                   I   VRABIE ANTONIO   CLS VI

II   SOARE ANTONIA    CLS V                    II    MIRICA DAVID      CLS V

III  POPESCU ANA-MARIA  CLS VI            III   CEAGIR  LEONARD   CLS VIII

 

SANIE BAIETI V –VIII

I  BRATUCU DANIEL    CLS VII

II   BUFLEA SEBASTIAN  CLS VI

III  TARBA VALENTIN   CLS VII