Monthly Archives: December 2015

CUPA „ MOS CRACIUN” – baschet

  • image2
  • image3
  • image5
  • image7
  • image8

INFORMARE

CUPA „ MOS CRACIUN” – baschet

 

In data de 11.12.2015, s-a desfășurat la sala CSS Târgoviște, Cupa ”Moș Crăciun”  editia 2015, unde au participat 250 de copii.

La categoria U 13  (născuți 2003-2004) au participat:

C.S.S.  Târgoviște (15 copii)

C.S.Municipal. 1 Târgoviște (18 copii)

C.S. Tonika Pucioasa (12 copii)

La categoria minibaschet (născuți 2004-2005) au participat:

C.S. MCM Târgoviște (18 copii)

C.S.Municipal Târgoviște (18 copii)

C.S.S.  Târgoviște (20 copii)

Scoala Tudor Vladimirescu (18 copii)

C.S. Tonika Pucioasa (12 copii)

La categoria babybaschet (născuți 2006-2007) au participat:

Baieti:

C.S. MCM Târgoviște 1 (14 copii)

C.S. MCM Târgoviște 2 (14 copii)

C.S. MCM Târgoviște 3 (12 copii)

C.S.S.  Târgoviște 1 (18 copii)

C.S.S.  Târgoviște 2 (20 copii)

Fete:

C.S.S.  Târgoviște  (18 copii)

C.S. Best Târgoviște (12 copii)

C.S. MCM Târgoviște  (12 copii)

 

S-au desfășurat meciuri la fiecare categorie iar la final copiii au primit dulciuri si diplome oferite de DJTS Dâmbovița și CSS Târgoviște.

Vă mulțumim,

 

 

Consilier sport,

Burtescu Septimiu

 

“CU PAŞI SPRE HANDBAL” – SPT

  • 20151127_100407
  • 20151127_100450
  • 20151128_104101
  • 20151128_104236
  • 20151128_104236
  • 20151127_100407

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita

                             “CU PAŞI SPRE HANDBAL” – SPT

 

Vineri si sambata,  27-28.11.2015, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita  in colaborare  cu Asociatia Judeteana Spotul pentru Toti Dambovita, a organizat competitia de handbal  sub denumirea” CU PASI SPRE HANDBAL” pe mai multe categorii de varsta – feminine si masculin.

Au participat peste 150 elevi din Scolile Gimnaziale  Gaesti, Petresti, Corbii Mari, Glodeni, Aninoasa, Bucsani, Doicesti, Moreni si Targoviste (Scoala “Paul Banica”), scoli ce au fost reprezentate de urmatorii profesori: Gheorghe Mariana, Iorga Cristina, Mardar Elena, Antonie Iulian Florin, Gheorghe Mircea, Dragomir Ion, Rizescu Ovidiu,     Patrascan Bianca, Pletea Andreea, State Radu, Neaga Bogdan si Angelescu Roberta.

 

 

REZULTATE:

GĂEŞTI – SALA SPORT “ŞERBAN CIOCULESCU” (27.11.2015)

 

CAT. BĂIEŢI – CLS. VII-VIII (născ. 2001-2002)

ŞCOALA “Ş. CIOCULESCU” GĂEŞTI   – ŞCOALA PETREŞTI (C.M.)             20-20 (9-11)

ŞCOALA “Ş. CIOCULESCU” GĂEŞTI   – ŞCOALA PETREŞTI (C.M.)             19-21 (8-8)

 

CAT. BĂIEŢI – CLS. V-VI (născ. 2003-2004)

ŞCOALA “Ş. CIOCULESCU” GĂEŞTI   – ŞCOALA CORBII MARI                  12-11 (5-5)

CAT. BĂIEŢI – CLS. V-VI (născ. 2003-2004)

ŞCOALA “Ş. CIOCULESCU” GĂEŞTI   – ŞCOALA PETREŞTI (C.M.)             15-10 (7-6)

 

 

 

REZULTATE:

ANINOASA – SALA SPORT  (28.11.2015)

 

CAT. FETE – CLS. V-VI (născ. 2003-2004)

ŞCOALA GLODENI                           – ŞCOALA “PAUL BĂNICĂ” TGV.            2-12 (1-7)

ŞCOALA ANINOASA                         – ŞCOALA BUCŞANI                             10-17 (4-8)

ŞCOALA GLODENI                           – ŞCOALA BUCŞANI                               2-12 (2-6)

ŞCOALA “PAUL BĂNICĂ” TGV.         – ŞCOALA ANINOASA                            14-6 (8-3)

ŞCOALA “PAUL BĂNICĂ” TGV.         – ŞCOALA BUCŞANI                              13-5 (7-2)

 

CAT. BĂIEŢI – CLS. V-VI (născ. 2003-2004)

ŞCOALA GLODENI                           – ŞCOALA NR.3 DOICEŞTI                       7-2 (4-1)

CAT. FETE – CLS. III-IV (născ. 2005-2006)

ŞCOALA NR.4 MORENI                    – ŞCOALA “PAUL BĂNICĂ” TGV.            13-5 (6-4)

Din partea Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Dambovita si Asociatiei Judetene Spotul pentru Toti Dambovita elevii au primit dulciuri si diplome.

 

Consilier Sport,

Burtescu Septimiu-George