Monthly Archives: December 2014

Informare Cupa Mos Craciun la judo

  • 10675562_837635556278406_8907067617250269801_n
  • DSCN6440 (1)
  • DSCN6440

     Miercuri , 17.12.2014. Sala Clubului Sportiv Scolar Targoviste a gazduit cupa Mos Crciun, competitie organizata de catre DJST Dambovita in parteneriat cu CSS TARGOCISTE, CSM TARGOVISTE SI CS TARGOVISTE.
     Au participat peste 70 de sportivi de la cluburile mai sus amintite. La acesta actiune s-a urmarit in principal crearea unei atmosfere de sarbatoare si nu neaparat o incrancenare sportiva.
     Concursul a debutat cu o demonstratie de judo prezentata de sportivii judoka reprezentativi, participanti la Campionatele Nationale si Internationale.
     Castigatorii concursului pe categorii de varsta si greutate au fost urmatorii::
2008 – 18 kg
– Petrescu Thomas – I.
– Predoi George – II
– Stoica Decebal – III
2008 – 22 kg
– Radu Luca – I
– Turloiu Firica Matei – II
– Banica A lexandru – III
2007 – 18 kg
– Balasa Alexandru – I
– Avanesov David -II
– Nica Bogdan –III
2007 – 22 kg
– David Iustin – I
– Sendroiu Rares -II
– Zaharia Rares – III
2006 – 22 kg
– Grigorov Daniel – I
– Iacob Andrei -II
– Badea Darius – III
2005 – 45 kg
– Paraschiv Giuliano – I
– Voicu Robert – II
– Nica Filip – III

2005 – 34 kg
– Plesa Gabriel – I
– Nicolae Daniel – II
– Marin Cornel – III
2005 – 34 kg
– Fidel Radu – I
– Popa Dani – II
– Balasa Octavian – III

2005 – 42 kg
– STAN Cristian – I
– Negoiescu Iulian – II
– Mirica Mario – III
2005 – 38 kg
– Badita Cristian – I
– Cazacio Corvin – II
– Matei Lucian – III

2006 – 26 kg – Feminin
– Tolea Vanessa – I
– Popa Ana – II
– Chitu Xenia – III
2005 – 32 kg- Feminin

– Savu Bianca – I
– Vasalache Antonia – II
– Dinescu Delia – III

2005 – 36 kg – Feminin
– Ghinescu Daria – I
– David Alexandra –II
– Plesa Diana – III

2003 – 42 Kg
– Vaduva Adrian- I
– Vaduva Razvan –II
– Marin Antonio – III

2002 – 42 Kg
– Sendrou Darius -I
– Stan Vladut –II.
– Neagu Alexandru III.
2001 – 50 KG
– Pechea Danut – I.
– Ghinescu Stefan .-II
– Malaieru Horatiu – III
1999 – 55KG
– Matei Alexandru –I
– Temelie Mihail –II
– Tolea Patrik – III

CAMPIONATUL JUDETEAN DE COPII SI CUPA VALAHIA – LUPTE LIBERE

  • 20141212_164245
  • 20141212_164530
  • 20141213_092029
  • 20141213_104716
  • 20141213_104743

     In perioada 12-13.12.2014, la Sala Sporturilor din Targoviste s-a desfasurat Etapa Judeteana a Campionatului de Copii si Cupa Valahia la lupte libere unde au participat peste 150 de luptatori.

CAMPIONATUL JUDETEAN DE COPII 2002-2005
LUPTE LIBERE

     Au participat copii nascuti in anii 2002-2005 de la Cluburile CSS Targoviste, Steaua Bucuresti si CSM Craiova.
Competitia s-a desfasurat la fete si baieti pe categorii de varsta.

     Castigatorii locului I sunt urmatorii:

Categoria 32 kg – STANCESCU ANDREI – CSS Targoviste;
Categoria 36 kg – COTET ALIN – CSS Targoviste;
Categoria 42 kg – BUCUR LARISA – CSS Targoviste;
Categoria 45 kg – IONESCU TANIA – CSS Targoviste;
Categoria 47 kg – BADEA DANIEL – Steaua Bucuresti;
Categoria 53 kg – IRIMIA CATALIN – CSM Craiova.

     Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat sportivii , acordandu-le cupe, diplome si materiale sportive.

CUPA VALAHIA – LUPTE LIBERE

     S-a desfasurat in data de 13.12.2014 la Sala Sporturilor din Targoviste, organizatori fiind Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita si Clubul Sportiv Scolar Dambovita, avand ca invitati luptatori de la CSS – CS Targoviste, CSS Calarasi, CSS Amara, CSS Mangalia, CS Steaua Bucuresti, CSS Nr. 5 Bucuresti, CSM Craiova, CSU Craiova.

     Clasamentul pe categorii de varsta este urmatorul:

FETE

Categoria 32 kg – GHEORGHE OLIMPIA – CSM Craiova;;

Categoria 38 kg – PARVU ANA MARIA – CSS Mangalia – locul I;
– IONESCU SIMONA – CSS Targoviste – locul II;
– DOBRE MIHAELA – CSM Craiova – locul III.

Categoria 46 kg – ANA ANDREEA – CSS Mangalia – locul I;
– PRICEPUTU STEFANIA – CSM Craiova – locul II;
– CIOCLEA MARIA – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 50 kg – PINTILIE CRISTINA – CSS Mangalia – locul I;
– VARLAN DANIELA – CSU Craiova – locul II;
– IONESCU DENISA – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 70 kg – VLASCEANU D. – CSS Targoviste – locul I;
– IRIMIA ADINA – CS U Craiova – locul II;
– ENACHE ANA – CSM Craiova – locul III.

BAIETI

Categoria 32 kg – SANDU DANIEL – CSS Mangalia – locul I;
– JEACA RAZVAN – CSS Amara – locul II;
– IORDACHE SORIN – CS Steaua Bucuresti – locul III.

Categoria 38 kg – BADEA DANIEL – CS Steaua Bucuresti – locul I;
– GHEORGHE CATALIN – CSS Calarasi – locul II;
– PAUN MIHAI – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 42 kg – PARVU GEORGE – CSS Mangalia – locul I;
– STANCIU MARIN – CSS Amara – locul II;
– MONEA CONSTANTIN – CSS Mangalia – locul III.

Categoria 47 kg – BERBECARU GEORGE – CSS Craiova – locul I;
– IVAN ION – CSS Amara – locul II;
– VARDIANU IULIAN – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 50 kg – IORDACHE SORIN – CS Steaua Bucuresti – locul I;
– SUNEA FLORIAN – CSS Calarasi – locul II;
– MUNTEANU STEFAN – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 56 kg – BELECA ALEXANDRU – CSS Calarasi – locul I;
– SURUCEL DANIEL – CSS Craiova – locul II;
– DUMITRU ADRIAN – CSS Amara – locul III.

Categoria 59 kg – BOBOSCA COSMIN – CSS Craiova – locul I;
– LUNGU OVIDIU – CSS Amara – locul II;
– BIRDES ADRIAN – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 63 kg – MOCANU CATALIN – CSS Targoviste – locul I;
– COCORANU COSTIN – CSS Mangalia – locul II;
– TANASE MIHAI – CSS Calarasi – locul III.

Categoria 74 kg – IONESCU NICULIN – CSS Targoviste – locul I;
– MARINESCU MIHAI – CSS Targoviste – locul II;
– COMAN ANTONIO – CSS Targoviste – locul III.

Categoria 85 kg – BALABAN ANDREI- CSS Mangalia – locul I;
– POPESCU MARIAN – CSS Targoviste – locul II;
– SALCIANU EUGEN – CSS Calarasi – locul III;

     Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Dambovita a premiat sportivii , acordandu-le cupe, diplome si materiale sportive.

INFORMARE “CUPA MOS CRACIUN” baschet – 12.12.2014

  • 20141212_131458
  • 20141212_131711
  • 20141212_131458
  • 20141212_131708
  • 20141212_131711

     In data de 12.12.2014, s-a desfasurat la sala CSS Targoviste a III-a editie a Cupei “ Mos Craciun” unde au participat 100 de copii.

     La categoria minibaschet (copii nascuti 2003-2004) a participat un numar de trei echipe jucand fiecare cu fiecare, iar clasamentul final a aratat astfel:
loc I – CSS 1 Targoviste;
loc II – CS MCM Targoviste;
loc III – CSS 2 Targoviste.

     La categoria babybaschet (copii nascuti 2005-2006) a participat un numar de trei echipe jucand fiecare cu fiecare, iar clasamentul final a aratat astfel:

loc I – CS MCM Targoviste;
loc II – CS BEST Targoviste;
loc III – CSS Targoviste.

     La finalul jocurilor copii au primit dulciuri oferite de DJST D-ta si CSS Targoviste.

Curs de formare, specializare Instructor Aerobic-Fitness

     Federatia Romana Sportul pentru Toti organizeaza Curs de formare, specializare Instructor Aerobic-Fitness in perioada 13-20 februarie 2015 la Izvoru Muresului, jud. Harghita. In urma absolvirii examenului final primiti certificarea de Instructor Aerobic-Fitness (cod COR 342304). Diploma este acreditata ANC (fostul CNFPA) si recunoscuta de Ministerul Educatiei Nationale si Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei sociale...

Citeste in continuare