Monthly Archives: September 2014

Rezultate “CUPA DE TOAMNA”

  • 20140927_141305
  • 20140927_141308
  • 20140927_141329
  • 20140927_141343
  • tenis (1)
  • tenis (2)
  • tenis (3)
  • tenis (4)

Rezultate “CUPA DE TOAMNA”

(avansati si incepatori)

– 2014 –

            I.DATA SI LOCUL DESFASURARI:

            Concursul s-a desfasurt in sala de sport a Liceului Nr. 3 din Targoviste in data de

27.09.2014, orele 09.00.

            II .PARTCIPANTI SI DESFASURARAEA CONCURSULUI

            La competitie au participat sportivi legitimatI si nelegitimati din judetul nostrum si din judetele invecinate .                       

            III. ORGANIZAREA, INSCRIEREA SI VALIDAREA CONCURENTILOR

            Aceasta competitie a fost organizata de D.S.J. D-ta cu sprijinul Asociatiei Judetene  de Tenis de Masa.

            Confirmarile de participare s-au primit la sediul D.S.J.D-ta (inspector Burtescu Septimiu) iar inscrierile nominale pe baza de tabel cu viza medicala si C.I sau C.N. la locul de concurs (ora 0900) cand a avut loc validarea si sedinta tehnica.

            IV.SCOPUL:

– angrenarea unui numar cat mai mare de sportivi;

– depistarea si selectionarea unor elemente de valoare pentru tenisul de performanta.

  1. TITLURI SI PREMII:

-toti participantii pe fiecare categorie au primit din partea organizatorilor diploma, cupe si premii; cupele au fost oferite de catre Asociatia Judeteana de Tenis de Masa.

            VI.CONDITII ADMINISTRATIVE :

– la Cupa de Toamna din data 27.09.2014, orele 9.00 cheltuielile de organizare, arbitraj, premii au fost suportate de D.S.J.D-ta. si Asociatia Judeteana de Tenis de Masa.

 

            VII. REZULTATE:

Categoria  avansati:   – loc I               Lazaroiu Adrian

                                          -loc II              Banescu Dragos

                                         -loc III            Mos Florin

                                         -loc III            Badea Daniel

Categoria  incepatori: – loc I               Dobre Titus

                                           -loc II              Darmaz Ion

                                         – loc III            Diaconescu Lucian

                                         – loc III            Stoica Mihai

 

Director executiv,                                                                           Intocmit,

Prof. Drd.  Manescu Claudiu-Eduard                                    Prof. Burtescu Septimiu George

 

SALONUL NAŢIONAL DE INVENTICĂ ŞI CREAŢIE ŞTIINŢIFICĂ PENTRU TINERET – 2014

Ministerul Tineretului şi Sportului organizează în perioada 19 – 23 noiembrie 2014, la Complexul Expoziţional Romexpo, Bucureşti, cea de-a XII-a ediţie a Salonului Naţional de Inventică şi Creaţie Ştiinţifică pentru Tineret.

Salonul se desfăşoară în cadrul Târgului Internaţional „Gaudeamus – Carte de învăţătură”, prilej cu care vor avea loc expoziţii de invenţii şi idei, vernisaje,...

Citeste in continuare

„TINERI (IN)FORMAŢI”

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Dâmboviţa şi Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Dâmboviţa organizează în perioada 27-28 septembrie 2014, la sediul CPECA Dâmboviţa din Târgovşte, un curs de instruire pentru tinerii voluntari care activează în domeniul educaţiei antidrog. Acest seminar de instruire reprezintă o primă etapă a proiectului de tineret „TINERI (IN)FORMAŢI”,...

Citeste in continuare

Informare – ,,Cupa Chindia” 2014 la Orientare Sportiva

  • 480549_196331440557764_1400245848154101808_n
  • 941238_196331287224446_7362464325684765666_n
  • 10155412_196331510557757_5017211695551789040_n
  • 10418995_196331193891122_6087906987395894880_n

Competitia s-a desfasurat in data de 21.09.2014, la padurea Viforata pe harta noua.
Terenul a fost specific unei paduri de foioase cu padure curatata, ce alterneaza cu zone de lastarisuri, denivelari acceptabile.
Au participat oficial 19 de sportivi de la cluburi din judetul nostru. Traseele a fost concepute si marcate in padure de catre Babeu Pavel, iar arbitrii competitiei au fost: Rosca Dionisie, Burtescu Septimiu, Tarca Marian si Milu Mihai.
Sportivii au concurat la doua categorii, seniori si fete, cu traseu separat fiecare.
Posturile au avut o dificultate ridicata prin modul de amplasare, cronometrarea fiind facuta electronic cu echipament SportIdent.
Primii trei sportivi de la fiecare categorie (seniori si fete) au fost premiati cu materiale sportive de reprezentantul D.J.S.T. Dambovita.

Intocmit,
Burtescu Septimiu George

Clasament Seniori

 

Nr.

Crt

Nume si Prenume

Categ

Club

Timp

Nr. Post

1.

Gherghescu Alexandru

Seniori

CS Municipal TGV

68’33”

12

2.

Gherghescu Andrei

Seniori

CS Municipal TGV

72’18”

12

3.

Anghelescu Claudiu

Seniori

CS Municipal TGV

78’43”

12

4.

Olteanu Stefan

Seniori

CS Municipal TGV

81’34”

12

5.

Oprea David

Seniori

Palatul Copiilor Tgv.

86’27”

12

6.

Babeu Alexandru

Seniori

CS Municipal TGV

77’20”

11

7.

Popescu Mihai

Seniori

Radioclubul DB

78’50”

11

8.

Zlatescu Bogdan

Seniori

Palatul Copiilor Tgv.

79’40”

11

9.

Pantelimon Marius

Seniori

Chindia 2008

84’50”

11

10.

Barbu Gabriel

Seniori

Chindia 2008

91’48”

11

11.

Negoita Iulian

Seniori

Chindia 2008

96’17”

11

12.

Tudorache Mihail

Seniori

CS Municipal TGV

99’25”

9

 

 

Clasament Fete

 

Nr.

Crt

Nume si Prenume

Categ

Club

Timp

Nr. Post

1.

Ciobanu Maria

Fete

Radioclubul Dambovita

68’13”

10

2.

Paduraru Cristina

Fete

Radioclubul Dambovita

 70’42”

10

3.

Maricescu Simona

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

 71’01”

10

4.

Babeu Iustina

Fete

CS Municipal TGV

 71’29”

10

5.

Dumitru Ana

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

73’34”

10

6.

Iurascu Adelina

Fete

Palatul Copiilor Tgv.

77’54”

9

7.

Sonoc Felicia

Fete

Chindia 2008

 82’15”

5

 

 

 

CUPA “ZILELE ORASULUI TARGOVISTE” la TENIS

  • 20140920_095111
  • 20140920_095141
  • 20140920_095410
  • 20140920_095413

– Individual, pentru copii mai mici de 13 ani –

I.DATA SI LOCUL DESFASURARI:
Concursul s-a desfasurat pe terenurile de zgura din Parcul din Targoviste in data de
19-21.09.2014, orele 12.00.

II .PARTCIPANTI SI DESFASURARAEA CONCURSULUI
La competitie au participat elevi din scolile judetului Dambovita nascuti in anii 2003-2008 (fara copii nascuti 2002 si mai mari).

III. ORGANIZAREA, INSCRIEREA SI VALIDAREA CONCURENTILOR
Etapa judeteana a fost organizata de D.J.S.T D-ta cu sprijinul comisiei judetene de tenis.
Confirmarile de participare s-au primit la sediul D.J.S.T D-ta (inspector Burtescu Septimiu) iar inscrierile nominale pe baza de tabel cu viza medicala si C.I sau C.N., la locul de concurs (ora 1100) cand a avut loc validarea si sedinta tehnica.

IV.SCOPUL:
– angrenarea unui numar cat mai mare de elevi;
– depistarea si selectionarea unor elemente de valoare pentru tenisul de performanta care sa fie cuprinse in grupele sau clasele cu program sportiv ale unitatilor specializate (C.S. Tgv, C.S.S. D-ta.Tgv , clasele sportive).

V. TITLURI SI PREMII:
-toti participantii pe fiecare categorie au primit din partea organizatorilor diplome si premii;

VI.CONDITII ADMINISTRATIVE :
– la etapa judeteana din19-21.09.2014, orele 12.00, cheltuielile de organizare, arbitraj, premii au fost suportate de D.J.S.T D-ta.

VII. REZULTATE:
Categoria 6-8 ani: – loc I Breazu Matei Florin
-loc II Papoe Cezar Gabriel
– loc III Neacsu Evelyn

Categoria 9-11 ani: – loc I Stan Ioana Adelina
-loc II Ristoiu George Cezar
– loc III Moldoveanu Ervin Aurelia

Director executiv,
Prof. Drd. Manescu Claudiu-Eduard

Intocmit,
Inspector Burtescu Septimiu